autor: Redakcja
Australijskie piekło

Osnuta na faktach powieść rozmachem nieustępująca „Buntowi na Bounty”. Studium siedemnastowiecznej Europy w ogniu religijnych wojen, siermiężna rzeczywistość morskich wypraw pełna podstępów, szaleńczej odwagi, gwałtów, honoru i… miłości. Wszystko w otoczeniu nieskrępowanej przygody: lądowych i morskich bitew i wypraw w głąb „Czarnego lądu”.

Powieść „Australijskie Piekło” jest rozbudowaną twórczą relacją z rejsu holenderskiego statku „Batavia” z początku XVII wieku, uznawanego przez historyków za pierwszą stałą obecność Europejczyków u wybrzeży Australii. Jednostka wyruszyła z Amsterdamu na Jawę, by po wielomiesięcznej, pełnej przygód podróży, zawinąć dla uzupełnienia prowiantu w okolice Przylądka Dobrej Nadziei. Tam, członkowie załogi mieli konflikt z tubylcami, więcej, pod koniec rejsu „Batavia” osiadła na rafach w pobliżu niemal bezludnego, najmłodszego z ziemskich kontynentów. Rozbitków czekała wielomiesięczna gehenna pełna mordów, gwałtów, intryg, ale i bezprzykładnego bohaterstwa.

Ta strona używa plików cookies, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz, konfigurując ustawienia przeglądarki. Akceptuj