autor: Radosław Lewandowski
Australijskie piekło

Powieść Australijskie piekło jest rozbudowaną twórczą relacją z rejsu holenderskiego statku Batavia z początku XVII wieku, uznawanego przez historyków za pierwszą stałą obecność Europejczyków u wybrzeży Australii. Jednostka wyruszyła z Amsterdamu na Jawę, by po wielomiesięcznej, pełnej przygód podróży, zawinąć dla uzupełnienia prowiantu w okolice Przylądka Dobrej Nadziei. Tam członkowie załogi mieli konflikt z tubylcami, więcej, pod koniec rejsu Batavia osiadła na rafach w pobliżu niemal bezludnego, najmłodszego z ziemskich kontynentów. Rozbitków czekała wielomiesięczna gehenna pełna mordów, gwałtów, intryg, ale i bezprzykładnego bohaterstwa.

 

 

 

OPINIE CZYTELNIKÓW

 

Akcja jest wartka, cały czas coś się dzieje. Nie ma chwili na nudę. W niej znajdziesz wszystko czego szukasz w dobrej przygodzie. Przeciwstawienie się losowi, walka z żywiołem, chciwość, miłość, dzikie lądy, brutalność itp. Bohaterowi są dobrze wykreowani, nikt nie jest do końca kryształowo czysty czy czarny jak noc. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a my sami decydujemy, kogo lubimy, podziwiamy czy boimy.

Scarlettrose

Autor, wydając tą książkę, wykonał kawał morderczej pracy. Tutaj wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Okładka megawciągająca, dająca nam przeświadczenie o przygodach bohaterów. Wnętrze, chyba nie czytałam ładniejszej wersji tak bestialskiego dzieła:-) Każda strona jest niczym tajemnicza mapa, która zabiera nas do czasów kardynała Richelieu, Kartezjusza, Oliviera Cromwella i czarownic, które nie były mile widziane przez ludność. Tutaj czasy mają swoje prawa i własny styl językowy. Z natchnieniem wczytywałam się w tak zmienny, w zależności od postaci, styl językowy, który autor opanował do perfekcji.

@przyrodazksiazka

„Australijskie piekło” swoim tytułem świetnie oddaje klimat książki. Większość z nas zdaje sobie sprawę z jakości życia w czasach średniowiecznych, ale właśnie dzięki tej powieści możemy poznać szczegóły ówczesnych realiów. Radosław Lewandowski potrafił w idealny sposób przelać na kartki papieru nie tylko obraz miasta z tegoż okresu, ale także podróże morskie i towarzyszące temu emocje. Na każdym kroku jesteśmy przez autora pozytywnie zaskakiwani, a nawet skutecznie zastraszani przez decyzje głównych bohaterów. W mojej opinii, trzymanie w napięciu czytelnika świadczy o dążeniu autora do tego by jego dzieło zostało bestsellerem. „Australijskie piekło” zdecydowanie zasługuje na takie miano.

ULECZKAA38

 

FRAGMENT POWIEŚCI

 

 

CYTATY

 

Za średnie przewiny, jak nadmierne pijaństwo, nieposłuszeństwo, czekać was będzie zrzucanie z rei, przybicie ręki do grotmasztu i baty.

To cali Niderlandczycy, ludzie zdolni sprzedać za potrójną cenę diabelską duszę Lucyferowi, wmawiając mu przy tym, iż zrobił świetny interes.

Nigdy z was nie zrobię porządnego wojska, tak jak ze szczyn świni nie będzie piwa, choć przecie się pienią. Ale to nie znaczy, że nie spróbuję!

Wiele krów nie czyni wojownika szczęśliwym, a zapracowanym. I zmartwionym, bo wrogowie czyhają na jego stada.

Nie ustrzelisz ptaka, całymi dniami przesiadując w domostwie! Nie zdobędziesz złota, orząc latami lepką ziemię!

 

Ta strona używa plików cookies, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz, konfigurując ustawienia przeglądarki. Akceptuj