Najlepsze filmy i seriale o Wikingach. Zobacz już teraz!

autor: Maria Gawron
Mroczny wojownik wiking

Interesują Was wikingowie, ale nie wiecie, które pozycje są warte obejrzenia? Chcecie jak najlepiej wykorzystać swój ograniczony czas wolny i nie zmarnować go na oglądaniu nieudanych produkcji? To zestawienie filmów i seriali o wikingach z pewnością ułatwi Wam sprawę.

(Kolejność jest przypadkowa).

Wikingowie (serial)

Wybór tej pozycji jest oczywisty. Dobrze wykonany serial, w którym główny bohater to Ragnar Lothbrok – wiking chcący wbrew innym plądrować nieznane tereny. W produkcji pojawia się dużo nieścisłości, ale warto obejrzeć ją dla klimatu, jaki twórcom udało się stworzyć. Niestety, po 3 sezonie Wikingowie stracili na jakości. Myślę jednak, że ze względu na pierwsze odcinki należy uwzględnić ich w tym przeglądzie.

Wiking

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z serialu Wikingowie

Thor

Ten tytuł wydaje się kontrowersyjny, ponieważ nie opowiada o wikingach, lecz o ich bogach, chociaż nie oszukujmy się – całość raczej można podpiąć pod dobrą serię fantasy. Pełen humoru film rozbawi Was do łez, ale nie zabraknie też emocjonujących scen akcji.

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Thor

Valhalla: Mroczny wojownik

Jeśli szukacie filmu pełnego tajemnic oraz krwawych scen, to Valhalla jest stworzona dla Was. Wojownik trzymany w niewoli w końcu wydostaje się na wolność i razem z grupą chrześcijańskich rycerzy udaje w podróż do Ziemi Świętej. Co spotka go po drodze?

Mroczny wojownik

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Valhalla: Mroczny wojownik

Upadek królestwa (serial)

Jesteście ciekawi, co może się stać z dzieckiem zaadoptowanym przez wikingów? Jeśli tak, to ten serial powinien Was zainteresować. Nie ma w nim krwawych bitew czy latających kończyn, ale sama historia jest na tyle ciekawa, że gdy zaczniecie oglądać, nie będziecie mogli przestać. Cała fabuła powali Was na kolana!

Upadek królestwa

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z serialu Upadek królestwa

Saga winlandzka

Tym razem anime na ekranie! Tak, dobrze widzicie, anime. Młody chłopak przysięga zemstę człowiekowi, który zabił jego ojca. Może fabuła sama w sobie nie powala, ale dla soundtracku czy kreski warto obejrzeć.

anime

Zdjęcie: shinden.pl

Jak wytresować smoka

To propozycja dla najmłodszych. Animacja, w której główną rolę gra Czkawka, niezdarny młody wiking. Planuje zabić smoka, aby poprawić swój wizerunek w oczach plemienia. Jednak bohater jest zbyt wrażliwy i zaprzyjaźnia się ze Szczerbatkiem – skrzydlatym gadem, który zmieni losy wszystkich wikingów. Cała fabuła wygląda na tyle ciekawie, że dorosłym również się spodoba.

wiking

Zdjęcie: filmweb.pl – kadr z filmu Jak wytresować smoka

A co Wy myślicie o wyżej podanych tytułach? Która propozycja najbardziej Wam przypadła do gustu? Biografia Radosława Lewandowskiego – autora kilku książek o wikingach.

Może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookies, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz, konfigurując ustawienia przeglądarki. Akceptuj