Radosław Lewandowski – biografia

autor: Maria Gawron
Wikingowie - Radosław Lewandowski

Radosław Lewandowski urodził się  26 maja 1968 roku – polski autor książek science fiction i powieści historycznych, jeden z założycieli Płockiego Klubu Fantastyki Elgalhˈai.

 Życiorys

Pochodzi z Płocka. Jest absolwentem dwóch kierunków na wydziałach Zarządzania i Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił rolę dyrektora departamentu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, później radcy w kancelarii Wojewody Mazowieckiego. Prywatnie jest ojcem trójki dzieci oraz miłośnikiem literatury, filmów fantasy i science fiction, a także barwnych i krwawych powieści historycznych. Interesuje się szeroko pojętą marynistyką oraz kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym trzema „złotymi” wiekami wikingów. Debiutował w 2013 roku powieścią Yggdrasil. Struny Czasu.

Twórczość

Saga Yggdrasil
Yggdrasil. Struny Czasu (ang. Yggdrasil: Part I, Strings of Time)

Pierwszy tom sagi science fantasy. Struny czasu przedstawiają historię ludzi żyjących w średniowieczu i prowadzących normalne życie do czasu, gdy nagle przenoszą się do paleolitu.  Wieśniacy – a także wikingowie – muszą nauczyć się żyć w nowych warunkach. Barbarzyńcy zostali poddani przez Thora największej próbę w drodze do upragnionej Walhalli, a wszechświat stanął w obliczu zagrożenia.

Yggdrasil. Exodus (ang. Yggdrasil: Part II, Exodus)

Yggdrasil. Exodus to kontynuacja Yggdrasil. Strun Czasu. Akcja powieści drugiego tomu nadal rozgrywa się w paleolicie i równocześnie w dalekiej przyszłości, gdzie przyparta do muru ludzkość musi bronić daru, jakim jest życie.

Saga Wikingowie
Wikingowie. Wilcze dziedzictwo

To powieść historyczna opisująca walkę o władzę i podróż Skandynawów do nowego świata.  Kiedy wikingom przestają wystarczać zimne obszary Skandynawii, postanawiają zawalczyć o więcej. Wikingowie. Wilcze dziedzictwo to początek sagi, w której nie brakuje krwawych bitew zarówno na lądzie, jak i na morzu. Ambicje barbarzyńców sięgają dalej, niż ktokolwiek by przypuszczał. Ta historia jest o spowodowanym ciekawością zdobywaniu świata, szaleńczej odwadze, ale i o miłości oraz nienawiści. Wilcze dziedzictwo powinno zainteresować każdego miłośnika literatury przygodowej.

Wikingowie. Najeźdźcy z Północy

Drugi tom opowiada historię grupy barbarzyńców w Północnej Ameryce. Młody wiking musi zmierzyć się z samotną wędrówką po nowym świecie. Co bohater odkryje? Powieść oparta na faktach zaskakuje czytelnika i trzyma w napięciu.

Wikingowie. Topory i sejmitary

Opowieści o podróży grupy wikingów i Indian, przez rzeki Rusi do Bizancjum. Mocno rozwinięte wątki słowiańskie, w tym polskie.  W tym tomie Wikingowie muszą stoczyć krwawą bitwę, aby uratować swe rodziny i zadbać o sprawiedliwość. Rzeczywistość bez litości pokaże, jak wygląda życie w średniowiecznej Europie. Istnieje jedna zasada: “zabij albo giń”. Radosław Lewandowski w trzeciej części Wikingów zaskoczy was świetnym połączeniem faktów z żywymi opisami walk oraz ciekawymi obrazami wydarzeń.

Wikingowie. Kraina Proroka

Ta książka zamyka cykl. Opisano w niej pełną przygód drogę wikińskich najemników przez kalifat Kordoby i Sycylię. Czwarta i zarazem ostatnia część cyklu o Wikingach łączy wszystkie poznane dotąd wątki. Czy bogowie będą tak łaskawi, aby ocalić bohaterów od utraty jedynego życia, czy odbierze im je, stawiając ich na początku drogi do innego świata?

Inne
Australijskie Piekło

Oparta na faktach powieść o pechowym rejsie holenderskiego żaglowca Batavia zabierze was do siedemnastowiecznej Europy. W ogniu wojny bohaterowie będą musieli się zmierzyć z rzeczywistością pełną spisków, walk, zbrodni oraz miłości.

Wyprawa po śmierć

To połączenie skandynawskiego mitu ze współczesną powieścią przygodową.  Wyprawa po śmierć to wielowątkowa powieść, w której bohaterowie wyruszają na górę Aborygenów. W tej książce nie zabraknie nordyckiej mitologii, walki, nadprzyrodzonych stworzeń i bogów.

Kuchnia pisarza
Jak napisać i wydać powieść?

 

Może Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona używa plików cookies, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz, konfigurując ustawienia przeglądarki. Akceptuj